195
1267315

Allen Jones

(England, Född 1937)
Allen jones, utan titel.
Allen jones, utan titel.

Utan titel

Signerad Allen Jones och daterad 1988. Pastell på papper 29,6 x 15 cm.

Utropspris:

80 000 - 100 000 SEK

7 722 - 9 653 EUR

Klubbat pris:
90 000 SEK
Proveniens

Inköpt direkt av konstnären.
Galerie Forsblom, Helsingfors.
Privat samling, Helsingfors.

Om auktionen
Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst
+46 (0)739 40 08 19