205
1260121

KAWS

(USA, Född 1974)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 060 - 1 320 EUR
1 110 - 1 380 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
KAWS
(USA, Född 1974)

"Kubrick Mad Hectic"

Stämplad "© KAWS..03" på baksidan av höger ben, på undersidan stämplad "KUBRICK TM MEDICOM TOY". Utförd 2003. Målad vinyl, höjd 25.4 cm (10 in.). Upplaga om 300. Tillverkad av Medicom Toy, Japan.

Proveniens

Privat samling, Sverige.