212
1260118

KAWS

(USA, Född 1974)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
KAWS
(USA, Född 1974)

"Companion (Five Years Later)(Brown, Grey, Black)"

Stämplad 'MEDICOM TOY 2004 CHINA © KAWS..04' på undersidan. Utförd 2004. Målad vinyl, höjd 37,5 cm vardera. I Medicoms originalförpackning. Upplaga om 500. Tillverkad av Medicom Toy, Japan.

Proveniens

Privat samling, Sverige.