236
1264785
Anton Corbijn
(Holland, Född 1955)
Anton corbijn, "u2, death valley", 1986.

"U2, Death Valley", 1986

Signerad Anton Corbijn på etikett a tergo. Upplaga 10/10. Gelatinsilverfotografi, bildyta 62,5 x 150 cm.

Utropspris:

50 000 - 70 000 SEK

4 826 - 6 757 EUR

Klubbat pris:
145 000 SEK
Proveniens

Torch Gallery, Amsterdam.
Galleri Magnus Åklundh, Malmö.

Om auktionen
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57