251
1269816
Terry O'Neill
(Storbritannien, 1938-2019)

"Faye Dunaway, Hollywood, 1977"

Signerad Terry O'Neill och numrerad 5/50. C-print, bildyta 168 x 168 cm. Inklusive ram 190 x 190 cm.

Utropspris:

150 000 - 200 000 SEK

14 479 - 19 305 EUR

Klubbat pris:
360 000 SEK

Terry O'Neill, "Terry O'Neill: The A-Z of Fame", 2013, avbildad sid 104 samt helsida sid 105.

Om auktionen
Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57