289
1261366

Sante D'Orazio

(USA, Född 1956)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
85 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Sante D'Orazio
(USA, Född 1956)

"Pamela Andersson, Hollywood 2000, Bamboo Nude #1"

Signerad Sante D'Orazio på etikett a tergo. Upplaga 2/5 + 1 AP. Digital C-print, bildyta 151 x 122 cm.

Proveniens

Stellan Holm Gallery, New York.

Sante D'Orazio, "Pam: An American Icon Limited Edition", 2007, avbildad.