324
1255157

Joel Meyerowitz

(USA, Född 1938)
Utropspris
7 000 - 10 000 SEK
621 - 887 EUR
655 - 935 USD
Klubbat pris
13 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57
Joel Meyerowitz
(USA, Född 1938)

"Edmond Wilson Cottage, Cape Cod, Wellfleet", 1976

Signerad Joel Meyerowitz och numrerad 4/6 + 20 a tergo. C-print, bildyta 19,5 x 24,5 cm. Bladstorlek 28 x 35,5 cm.

Proveniens

Troligen Witkin Gallery, New York.
Karin & Lars Hall Collection.