384
1261705

James Rosenquist

(USA, 1933-2017)
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
14 200 - 19 000 EUR
16 300 - 21 700 USD
Klubbat pris
150 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
James Rosenquist
(USA, 1933-2017)

"Flowers & Females"

Monoprint och färglitografi med collage, på T.H Saunders HP papper och Arches-papper, 1986. Signerad och numrerad 1/2 Printers proof (total upplaga 29 + AP), daterad 1986. Bladstorlek 152.4 x 179.1 cm.

Glenn 208; Graphicstudio 229