Madeleine Pyk – en samling F769
388
1246221

Frank Stella

(USA, 1936-2024)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 140 - 1 430 EUR
1 310 - 1 640 USD
Klubbat pris
18 000 SEK

Frank Stella
(USA, 1936-2024)

"Charlotte Tokayer " ur "Purple Series"

Färglitografi, 1972, signerad med blyerts och numrerad 76/100. Utgiven av Gemini G.E.L., Los Angeles med deras blindstämpel. 40 x 56 cm.

Gemini Publication Sequence Number 373.