391
1267050
Andy Warhol
(USA, 1928-1987)

"Mao"

Färgserigrafi, 1972, signerad med kulspetspenna och stämpelnumrerad 114/250 a tergo, tryckt av Styria Studio, Inc., New York, utgiven av Castelli Graphics and Multiples, Inc., New York. 91,4 x 91,4 cm.

Utropspris:

200 000 - 250 000 SEK

19 305 - 24 131 EUR

Klubbat pris:
460 000 SEK

Feldman II 91.

Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27