48
1254725

Matta, fårskinn, brunrödkamelhårsfärgad melerad, ca 985 x 541,5 cm.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Ihopsydda fårskinn från Nya Zeeland.

Något slitage, smutsig, fläckar, lagningar, skador. En långsidan med reva och smärre trampveck.

Enligt uppgift tillverkad i Tibet.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

199. Albert Watson, "Adult Movies, Las Vegas", 2001.
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Budhistorik
40 000

ditt bud
Aktuellt bud:
40 000 SEK