Arne Jones E1299
264
1253240

Sylvia Stave

(Sverige, 1908-1994)
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
7 500 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Sylvia Stave
(Sverige, 1908-1994)

Vas, tenn, C.G. Hallberg, Stockholm, 1932.

Klotformad med räfflad dekor, märkt CGH G8(1932), höjd 20 cm.

Smärre slitage och bucklor.

Tilläggslista

Märkt G8(1932)

Formgivare