368
1272109

Hans-Agne Jakobsson

(Sverige, 1919-2009)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 660 - 4 580 EUR
3 870 - 4 840 USD
Klubbat pris
95 000 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)

taklampa med 12 ljuspunkter, modellnr 746/12, Markaryd, 1960-70-tal.

Mässing, lösa raster av plast, etikettmärkt. Längd 275 cm, höjd ca 43 cm

Smärre slitage. Electriciteten ej kontrollerad.