Arne Jones E1299
370
1261798

Ib Kofod-Larsen

(Danmark, 1921-2003)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
100 000 SEK
Om Cites

CITES-intyg medföljer

Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef Design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77
Ib Kofod-Larsen
(Danmark, 1921-2003)

Sideboard, Seffle Möbellfabrik 1960-tal.

Fanererat med palisander, fyra dörrar, inredning med lösa hyllplan, en sektion med fyra vitlackerade lådor, stämpelmärkt invändigt. Längd 243 cm, djup 47 cm, höjd 72 cm.

Smärre slitage, något blekt, några smärre fanérbortfall i hörn och bakre kant.