380
1247903

Sven Ellekær, fåtöljer, ett par, Chr. Linneberg Møbelfabrik, Danmark, 1960-tal.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 180 - 2 620 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
55 000 SEK
Om Cites
Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60

Benställning i palisander, sits och rygg i svart läder, sitthöjd ca 40 cm, höjd ca 66 cm, bredd ca 76 cm.

Smärre slitage. Lädret med en lagning.