Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
385
1270224

Knud Faerch, stolar, 4 st, Slagelse Møbelvaerk, Danmark, 1960-tal, modell 251.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 460 - 1 950 EUR
1 700 - 2 270 USD
Klubbat pris
36 000 SEK
Camilla Behrer
Camilla Behrer
Chef design, specialist modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 77

Teak och ek, sits klädd i brun textil, stämpelmärkta undertill, höjd 73 cm, sitthöjd 46 cm.

Smärre slitage.