419
1245454
Hilding Linnqvist
(Sverige, 1891-1984)
Hilding linnqvist, blomster i svart vas.

Blomster i svart vas

Monogramsignerad. Duk 81 x 54 cm.

Utropspris:

60 000 - 80 000 SEK

5 786 - 7 715 EUR

Klubbat pris:
75 000 SEK
Proveniens

Landsorganisationen i Danmark.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89