447
1266131

Arvid Fougstedt

(Sverige, 1888-1949)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 570 - 1 740 EUR
1 640 - 1 830 USD
Klubbat pris
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Arvid Fougstedt
(Sverige, 1888-1949)

"14 juli-firande, Vézelay 1933"

Signerad Arvid Fougstedt och daterad Vézelay 14 Juli 1933. Akvarell 39 x 47 cm.

Riksutställningar, utställning nr 1347, "Arvid Fougstedt".

Konstnär