Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
447
1266131

Arvid Fougstedt

(Sverige, 1888-1949)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris
Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Arvid Fougstedt
(Sverige, 1888-1949)

"14 juli-firande, Vézelay 1933"

Signerad Arvid Fougstedt och daterad Vézelay 14 Juli 1933. Akvarell 39 x 47 cm.

Riksutställningar, utställning nr 1347, "Arvid Fougstedt".

Konstnär