Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Klassiska antikviteter F757
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281
532
1253772

Gert Marcus

(Sverige, 1914-2008)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 920 - 3 900 EUR
3 400 - 4 530 USD
Klubbat pris

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Gert Marcus
(Sverige, 1914-2008)

"L.K. 62"

Signerad Marcus och daterad 1956 et 1979. Väggskulptur. Lackerad metall. Höjd 90 cm.