534
1267816

Sivert Lindblom

(Sverige, 1931-2023)
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
969 - 1 160 EUR
1 110 - 1 330 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Sivert Lindblom
(Sverige, 1931-2023)

Sivert Lindblom, Profilskulptur i trä, 2 delar.

Utan titel. Längd 18 cm, bredd 10 cm respektive sockel 14 x 16 x 2 cm.

Ytsmuts. Mindre åldersrelaterat slitage.

Proveniens

Stockholms Auktionsverk, Ragnar von Holten Collection, 17 mars, 2010.