Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
569
1257061

Gert Marcus

(Sverige, 1914-2008)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 900 - 4 870 EUR
4 530 - 5 660 USD
Klubbat pris

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Gert Marcus
(Sverige, 1914-2008)

"Tre enheter"

Signerad GM och numrerad 1/3. Marmor samt bottenplatta i akryl. Bottenplatta 52 x 52 cm, enheternas höjd 42 cm.