Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
574
1253780

Lars-Erik Falk

(Sverige, 1922-2018)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 170 - 1 460 EUR
1 360 - 1 700 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Lena Rydén
Lena Rydén
Senior specialist konst
+46 (0)707 78 35 71
Lars-Erik Falk
(Sverige, 1922-2018)

Utan titel.

Signerad LE Falk och daterad 1956/1987. Numrerad IV/VI. Bemålad metall. Höjd 25 cm. Monterad på stensockel. Total höjd 33,5 cm.