Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
612
1257219

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 440 - 2 920 EUR
2 830 - 3 400 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Planche 2" ur "Album 19"

Färglitografi, 1961, signerad och numrerad 71/75. Tryckt och utgiven av Maeght, Paris. Bladstorlek 51 x 67 cm. (BFK Rives)

Maeght 247