615
1271349

Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 420 - 2 910 EUR
2 770 - 3 330 USD
Klubbat pris
32 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist konst, Ansvarig specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

"Personatges solars".

Etsning och färgakvatint med reliefprägling, 1974, signerad med blyerts 42/50, tryckt och utgiven av Gustavo Gili, Barcelona. Bladstorlek 63,8 x 89,5 cm.

Dupin 648.