625
1181805

Pablo Picasso, efter

(Spanien, 1881-1973)
Pablo picasso efter, "les demoiselles d'avignon".

"Les Demoiselles d'Avignon"

Färglitografi, 1955, signerad med blyerts och numrerad 83/100. 50 cm x 47 cm, bladstorlek 75 cm x 56 cm (Arches).

Utropspris:

300 000 - 350 000 SEK

28 930 - 33 751 EUR

Klubbat pris:
330 000 SEK
Om auktionen
Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist Grafik
+46 (0)739 40 08 27