107
1252709

KANDELABRAR, ett par, för tre ljus, 1800-talets första del, Empire.

Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 850 - 3 320 EUR
3 260 - 3 800 USD
Klubbat pris
43 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Bevingad gudinna hållande ljusarmar. Dekor med lyra, eldsflamma och drakhuvuden. Höjd 64 cm. (Förgyllningen är inte mörk som bilderna kan missvisa).