108
1241355

KANDELABRAR, för två ljus, ett par. Frankrike, 1800-talets början, Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
32 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Kolonnformat skaft. Stående bevingat Amor med pil och båge samt pilkoger. Svängda ljusarmar. Höjd 41 cm.