Madeleine Pyk – en samling F769
134
1264915

ELDHUNDAR, Frankrike, 1700-talets andra hälft, Louis XVI.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Dekor av urnor med hänklar och lagerfestonger, fleuroner och kanneleringar. Längd 36, höjd 39 cm.