146
1261265

Presenterfat, silver, oidentifierade stämplar, 1600-tal. Barock.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Klubbat pris
20 000 SEK

Förgyllt, runt med veckad klippt kant, brättet med rikt driven och ciselerad dekor av fåglar och frukter. Diameter 29 cm, vikt 348 gram.