211
1236575

Kilian Kelson, matgafflar 8 st, silver, Stockholm 1762.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
349 - 523 EUR
365 - 547 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Gammalsvensk modell. Skaftets frånsida med stämplat vapen för friherrliga ätten Leijonhufvud. Längd 20 cm, total vikt 512 gram.

Proveniens

Friherrliga ätten Leijonhufvud.