236
1275514

Matta, semiantik Ghom, ca 380,5-387,5 x 250,5-259,5 cm.

Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Klubbat pris

Benvit botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, blommande grenar och blomvaser. Bred brunrödmelerad huvudbård med blommor och blommande grenar.

Abrasher. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar, smärre malskador och lagningar. Sidorna med trampveck och obetydliga skador.