264
1277516

Matta, semiantik Kirman, ca 510,5-513 x 315-318,5 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 780 - 3 700 USD
Klubbat pris

Benvit botten med polykromt blom-, blad- och palmettmönster. Benvit huvudbård med stora palmett- och blomrankor.

Abrasher. Något ställvis hårt slitage, smutsig, fläckar. Sidorna med trampveck och skador.