301
1277348

Urna, fajans. Marieberg, 1700-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Tryckt dekor i grisaillefärger av putti samt fjärilar och fåglar. Höjd 23 cm.

Stjärnspricka, nagg.