306
1275903

Dessertallrikar, 12 stycken, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
2 090 - 2 370 EUR
2 390 - 2 710 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3554. Diameter 23 cm.

Obet slitage.