310
1275917

Cremekoppar med lock och fat, 12 stycken, porslin. Royal Copenhagen, Danmark, 1900-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
80 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3515, 3514. Höjd 10 cm. Diameter fat 10,5 cm.

Obet. slitage.