313
1275905

Karott med lock, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3567. Längd 39,5 cm.

Obet. slitage.