315
1275912

Brickor, ett par, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
24 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rektangulära. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3565. Längd 30 cm.

Obet slitage.