319
1275909

Såsbåt, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
382 - 573 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
17 900 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3556. Längd 24 cm.

Obet slitage.