321
1275907

Tazza samt uppläggningsfat, porslin. Royal Copenhagen, "Flora Danica", Danmark, 1900-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Trepassformade. Målad polykrom och förgylld dekor efter litterärt verk över danska floran. Modellnummer 3511 samt 3509. Längd 23 och 28 cm.

Obet. slitage.