328
1275553

Alfred Wahlberg

(Sverige, 1834-1906)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 110 - 1 390 USD
Klubbat pris
19 000 SEK
Alfred Wahlberg
(Sverige, 1834-1906)

Franskt landskap, Barbizon

Signerad Alfr. Wahlberg och daterad Barbizon -77. Olja på duk lagd på masonit 19,5 x 35,5 cm.

Proveniens

Crafoord Auktioner, Lund; privat samling.

Konstnär