339
1243609

Carl Fredrik Hill

(Sverige, 1849-1911)
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
2 630 - 3 070 EUR
2 740 - 3 190 USD

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Carl Fredrik Hill
(Sverige, 1849-1911)

"Flodlandskap, Frankrike"

Signerad C. Hill. Kolteckning 25 x 35 cm.

Proveniens

Konstnärerna Georg och Hanna Paulis samlingar; Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm, "Georg och Hanna Paulis samling", 19-20 mars 1942, kat nr 359; privat samling.

Konstnär