357
1269421

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 640 - 9 550 EUR
8 680 - 10 800 USD
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

"Stockholms hamn från W.udden"

Signerad Eugen och daterad 1931. Papp-pannå 35 x 46 cm.

Proveniens

Fritzes Kungl. Hovbokhandel, Stockholm; privat samling.