367
1262783

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
60 000 - 70 000 SEK
5 400 - 6 300 EUR
5 690 - 6 640 USD
Klubbat pris
90 000 SEK
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Flicka med hönor

Signerad Johan Krouthén och daterad 1910. Olja på duk 50 x 75 cm.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.