388
1254601

Ivan Aguéli

(Sverige, 1869-1917)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
8 830 - 11 000 EUR
9 210 - 11 500 USD
Klubbat pris
125 000 SEK
Ivan Aguéli
(Sverige, 1869-1917)

Nordafrikansk stadsbild

Olja på duk 21 x 30 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 526, "Internationella Höstauktionen", 3-6 december 2002, kat nr 2; privat samling (förvärvad på ovanstående auktion).

Numrerad 5 i nedre höger hörn.