413
1271661

Robert Wlerick

(Frankrike, 1882-1944)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 780 - 2 220 EUR
1 850 - 2 320 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Robert Wlerick
(Frankrike, 1882-1944)

"Françoise"

Signerad R. Wlerick och numrerad 1/10. Gjutarstämpel A. Rudier fondeur, Paris. Koncipierad 1937. Mörkpatinerad brons. Höjd 40 cm. Längd 34 cm.