515
1247151

Pieter Claesz

(Holland, 1597-1661)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 910 - 3 880 EUR
3 330 - 4 440 USD
Klubbat pris
38 000 SEK
Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93
Pieter Claesz
(Holland, 1597-1661)

Stilleben med fiskar, krabba, ostron och krus.

Otydligt signerad och daterad 48. Uppfodrad duk 64,5 x 77 cm.

Bukowskis vill framföra sitt varma tack till Fred G Meijer för hjälp med attribueringen (utifrån fotografier).