529
1264249

Jan van Huchtenburg, tillskriven

(Holland, 1647-1733)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 800 - 2 250 EUR
1 900 - 2 370 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
(Holland, 1647-1733)

Kavalleribatalj

Pannå 60 x 82 cm. Förgylld gustaviansk ram.

Proveniens

Tidigare i Sergelska samlingarna på Spånga, Södermanland.
Bukowski Auktioner, auktion 407, 19-22 april 1978, kat nr 255.