552
1275576

Carl Johansson

(Sverige, 1863-1944)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 070 - 1 330 EUR
1 120 - 1 400 USD
Klubbat pris
11 000 SEK
Carl Johansson
(Sverige, 1863-1944)

Kustmotiv från Teneriffa

Signerad Carl Johansson och daterad Orotava Tenerifa -94. Olja på pannå 33 x 43,5 cm.

Konstnär

Representerad på Nationalmuseum och Konstakademin i Stockholm.