1265816

BYRÅ, av Johan Hugo Fürloh (mästare i Stockholm 1724-1745), Senbarock.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med valnöt. Beslag av förgylld mässing. Skrivskiva och tre lådor. Signerad på ryggen "IHF". Längd 96, bredd 58, höjd 80 cm.