Madeleine Pyk – en samling F769
646
1264126

Inro, lack. Japan, Edo perioden, 1800-tal.

Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
474 - 664 EUR
543 - 760 USD
Klubbat pris
6 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Ena sidan med dekor av hummer, den andra med dekor i relief av växter, längd 8,5 cm. med skulpterad netsuke i trä i form av frukter. Längd 4 cm.

Dekorbortfall, slitage.

Proveniens